5/10pcs KF128 2.54mm PCB Mini Screw Terminal Blocks Connector for Wires KF128-2.54
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
22
quantity
Product details
Category
Wire TerminalsFeature:Easy to install and detach.PCB terminal is widely used in almost all electronic equipment, such as small eletronic watches, calculatros, greneral computer, communication electronics equipment, etc.Specification:Name:Picth 2.54mm Plug-In PCB terminal block connector.Rated Voltage: 150VRated Current: 6AWire Range: 26-18 AWGColor: GreenPitch: 2.54mm/0.1"Position: 2Pin 3Pin 4Pin 5Pin 6Pin 7Pin 8Pin 9Pin 10Pin 12Pin 16PinQuantity: 5Pcs or 10Pcs==========High-concerned chemical : NoneModel Number : KF128-2.54 2-16PIN TerminalVoltage : 5 V 12 V 20 V 30 VOrigin : Mainland Certification : NoneType : KF128-2.54 PCB Terminal BlocksRated Voltage : 150VRated Current : 6APitch : 2.54mm / 0.1"Pin : 2Pin 3Pin 4Pin 5Pin 6Pin 7P 8P 9P 10P 12P 14P 16pFeature1 : terminator blockFeature2 : screw terminalFeature3 : screw terminal blockFeature4 : terminal blocks for wiresFeature5 : splice terminalFeature6 : pcb terminal blockFeature7 : terminal pcbFeature8 : pcb terminalFeature9 : terminal block 2.54mmFeature10 : kf128 2.54mmFeature11 : 2.54mm screw terminalFeature12 : pcb screw terminal blocksQuanity : 5Pcs,10Pcs
  • Wire Terminals
Color 4Pin