AC 50-500V Digital LCD Voltmeter Ammeter 10A 50A 100A 220V Voltage Current Meter Tester Detector Current Transformer(AC50-500V 50A)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
08
quantity
Product details
Category
AmmetersProduct parameters:Product name: Digital display AC voltage and current meterDisplay mode: double 0.28-inch LED highlight Nixie tube, red and blueProduct size: 48mm * 29mm * 22mmOpening size: 46mm * 27mmRefresh rate: approximately 500mS/timeMeasurement error: ± 1%Lead length: approximately 18cmPower supply voltage: AC voltageVoltage measurement range: AC 50-500V==========Hign-concerned Chemical : NoneDIY Supplies : ELECTRICAL
  • Ammeters
  • Hign-concerned Chemical : None
  • DIY Supplies : ELECTRICAL
Color AC50-500V 50A