flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
08
quantity
Product details
Category
  • This Bundle Includes: Samsung QN43QN90FAFXZA 43" Neo QLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025) | Walts TV FIXED-MOUNT-43-90 TV Mount for 43"-98" Compatible TVs (2022) | Amber Protection 3-OUTLET-SURGE Surge Protector (2024)
UPC 840377548114
Size 43
Brand Samsung
Color Titan Black
Model Name QN43QN90FAFXZA
Model Year 2025
Resolution 4K
Item Weight 29.5 Pounds
Screen Size 43 Inches
Manufacturer Samsung
Model Number BNDL_QN43QN90FA-FTVM4390-3SURGE
Refresh Rate 120 Hz
Mounting Type Wall Mount
Connector Type HDMI, USB, LAN, Optical, RF, RS-232C
Item Type Name 4K TV
Controller Type Remote Control
Mfr Part Number BNDL_QN43QN90FA-FTVM4390-3SURGE
Total Usb Ports 2
Operating System One UI Tizen
Audio Output Mode Surround
Display Technology Neo QLED
Additional Features NQ4 AI Gen3 Processor, AI Motion Enhancer Pro, 120Hz (Up to 165Hz) Refresh Rate, Glare Free, Auto HDR Remastering Pro, Wide Viewing Angle, Ultimate UHD Dimming, Real Depth Enhancer Pro, Motion Xcelerator 165Hz, Film Mode, 4K AI Upscaling Pro, Color Booster Pro, Dolby Atmos, OTS Lite, Q-Symphony Pro, Bluetooth Audio, 360 Audio, Tizen Smart TV, Multiple Voice Assistant Compatible, Samsung Health, VESA 200mm x 200mm, Wi-Fi 5, HDMI 4, 2 x USB-A, Eco Sensor, Auto Power Saving/Off, BT SolarCell Remote