Springfield Marine 1250200-L1 Mainstay Short 2-3/8" Air-Powered Pedestal - 12.5"-15.5", Swivel
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
09
quantity
Product details
Category
Springfield's air-powered adjustable post is made with a rust-resistant anodized finish for marine longevity. Designed with a 2-3/8" post and 9" round base. Available with locking or non-locking Trac-Lock swivel or slide and swivel.
  • 2-3/8" post with 9" round base (anodized finish)
  • Air-powered height adjustment from 12.5" to 15.5"